Grad

FOTO Dubrovački HRT-ovci roštiljem obilježili selidbu iz Čingrije

HRT

Dubrovački HRT-ovci danas su prigodnim roštiljem na simboličan način obilježili kraj jedne ere i početak nove.

Naime, dubrovačko dopisništvo HRT-a u četvrtak, 27. ožujka je i službeno napustilo svoj dom na Čingriji. Njihova vila ide na bubanj.

Podsjetimo, u srpnju prošle godine Vlada RH donijela je odluku o ovrsi HRT-a zbog poreznog duga državi, točnije preuzimanje šest nekretnina, između ostalog i Vile Čingrija, čije zemljište sa zgradom ima procijenjenu vrijednost od 13 milijuna i 800 tisuća kuna.

Inače, zgrada na Čingriji u svojstvu je kulturnog dobra, a pravo prvokupa, u slučaju da se država odluči na prodaju, ima Grad Dubrovnik. Od ranije je poznato kako je Vila Glavić, u kojoj je smješten Radio Dubrovnik, u postupku povrata nacionaliziranog dobra, o čemu je DuList već pisao.

Svoj rad dubrovački HRT-ovci ubuduće će obavljati u novim uredima u zgradi OTP banke u Vukovarskoj ulici.

Pročitajte još

NA PLOČAMA Postavljene tri nove kamere za kontrolu prometa

Dulist

VIKTORIJA KNEŽEVIĆ U Gradskom vijeću, ako bude potrebno da ‘isučem sablju’, svakako ću to učiniti!

Ivana Mijić Vulinović

ULICA OD MONTOVJERNE DOBILA NOVI ASFALT Za veću sigurnost proširen je kolnik

Dulist