EUROPSKO PRVENSTVO Iva Oberan i Petrunjela Pavić predstavljat će Hrvatsku u Francuskoj

Petrunjela Pavic

Nešto manje od 12 sati nas dijeli od Europskog prvenstva u judu Montpellieru 2023., jednog od najvažnijih događaja Europske judo unije. Oko 400 judaša iz 46 zemalja predviđeno je za natjecanje koje se održava od 3. do 5. studenoga u Sud de France Areni. Cijeli judo svijet, ali svakako i Europa, iščekuje ovaj uzbudljivi trodnevni događaj.

Hrvatsku će predstavljati 11 natjecatelja, od toga devet judašica i dva judaša.

Sud de France Arena, također poznata kao Arena Montpellier, otvorena je u rujnu 2010. Ima kapacitet od 14 000 gledatelja, s gotovo 10 000 za sportske događaje, a za Europsko prvenstvo u judu je rasprodana te nas očekuje itekako užarena atmosfera.

Ždrijeb se održava danas u 16 sati po lokalnom vremenu.