Dubrovnik Racingu pobjeda i titula prvaka!

AK Dubrovnik Racing ukupni je pobjednik međunarodne brdske utrke „Nagrada Dubrovnika – Memorijal Željko Đuratović“, koja se ovog vikenda vozila na cesti od Komolca do Brgata.

Prvo mjesto osvojili su s ukupno 72 boda, sedam više od AK petar Klepac (65). Treće mjesto zauzeo je drugi dubrovački klub Ragusa Racing. Dubrovnik Racingu prvo mjesto donijeli su bodovi Marija Barovića, Stijepa Manenice i Hrvoja Čikora. Tim rezultatom Dubrovnik Racing potvrdio je klupski naslov prvaka Hrvatske u brdskom automobilizmu.

U ukupnom poretku vozača na utrci dugoj 3260 metara najbrži je bio Mađar Istvan Kavecz (SZASZ Motorsport/ BMW E90), ujedno prvi u kategoriji I i H/E1, ispred Tomislava Muhvića (AK Petar Klepac/ Mitsubishi EVO IX), inače prvog u grupi N, i Petra Dajaka (AK Ragusa Racing/ Audi A4 1.8T Quattro), inače drugog u grupi H/E1.

Od domaćih vozača Hrvoje Čikor (AK Dubrovnik Racing/ Peugeot 106 Rally) prvi je u klasi N1, Stijepo Manenica (AK Dubrovnik Racing/ Peugeot 106) i Đivo Franić (AK Dubrovnik Racing/ Honda Civic) zauzeli su prva dva mjesta u klasi N2, a Maro Slade (AK Dubrovnik Racing/ Mitsubishi EVO X) drugi u klasi N4.

Tonći Stahor (AK Dubrovnik Racing/ Škoda Fabia) prvi je u klasi A6, a Ivan Pulić (AK Dubrovnik Racing/ Citroen C2) u klasi A7. Žarko Knego (AK Dubrovnik Racing/ Honda Civic Type R) prvi je u klasi A8, a Mario Barović (AK Dubrovnik Racing / Peugeot 306) u klasi SP12.

Prvo mjesto osvojio je i Maro Franić (AK Dubrovnik Racing/ Peugeot 106 Rally) u klasi H14, a Marko Sušić (Ragusa Racing/ Peugeot 205) drugi u klasi H15.

U klasi E1 23 prvi je bio Petar Dajak(AK Ragusa Racing/ Audi A4 T 1.8 Quattro), ispred Nika Pulića (AK Dubrovnik Racing/ Smart).

Vrijedi napomenuti kako utrka, koja je izazvala veliko zanimanje gledatelja, nije protekla bez prekida, a razlog su dva izljetanja vozača. Dean Kopajtić (AK Rijeka/ Zastava Yugo) i Nemanja Kašcelan (AK Blažo Smiljanić/ Honda Civic) srećom prošli su bez ozljeda.

DRUGI DAN MITINGA Još tri medalje za PK Jug!