Sport

IZVLAČENJE PAROVA Veselin Đuho donio sreću hrvatskim judokama

judo5903

Dan uoči početka Europskog judo kupa u Dubrovniku održano je službeno izvlačenje parova. Kako javljaju organizatori, očekuju nas vrlo zanimljive borbe kroz subotu i nedjelju, a početak natjecanja oba dana pomaknut je na 11 sati.

Službeno izvlačenje parova Europskog judo kupa održano je u hotelu Rixos Libertas odredio je put za judoke iz 14 zemalja prema medaljama u Dubrovniku. Počasni gost ždrijeba bio je dvostruki osvajač zlatne olimpijske medalje, vaterpolo stručnjak Veselin Đuho.

– Judo je težak i izazovan sport kao i vaterpolo, tako da sam počašćen što imam priliku biti ovdje. Želim vam ugodan ostanak u Dubrovnik i puno sreće na natjecanju – rekao je Đuho.

Hrvatske judoke su zadovoljni ždrijebom, a prvo ime Europskog kupa, Barbara Matić, koja se bori u kategoriji do 70 kilograma, na početku natjecanja dočekuje Džaković iz Crne Gore. U istoj kategoriji Andreja Đaković se bori s Talijankom Greci, a Ivana Maranić (do 78 kilograma) sa Slovenkom Koracin.

U muškoj konkurenciji Dominic Sumpor u kategoriji do 73 kilograma dočekuje Kanađanina Seiba, dok se Marko Kumrić u kategoriji do 90 kilograma bori protiv Francuza Bentota.

Barbara Matić -70kg – Džaković (Mne)
Ivana Maranić -78kg – Koracin (Slo)
Beata Guszak -48kg – Giliazova (Rus)
Andrea Bekić -52kg – Taštimirova (Rus)
Tena Šikić -57kg – Caggiano (Ita)
Andreja Đaković -63kg – Greci (Ita)
Maja Blagojević -63kg – Lialina (Rus)
Ana Kokeza -63kg – Nikoloska (Mkd)
Ivana Šutalo +78kg – Nagorova (Rus)
Bernard Azinović -60kg – Karakizidi (Rus)
Dominic Sumpor -73kg – Seib (Can)
Mislav Ljubenkov -81kg – Raičević (Mne)/Riou (Fra)
Marko Kumrić -90kg – Bentot (Fra)
Marjan Urlić -100kg – Dell Anna (Ita)

Pročitajte još

Tradicionalno obilježavanje Međunarodnog dana joge na Lokrumu

Dulist

Baletni odjel UŠLS Dubrovnik čestitao učenicama na uspješno položenim ispitima

Dulist

SVJETSKO VATERPOLSKO PRVENSTVO DO 20 GODINA Čak pet Jugaša dospjelo na popis reprezentacije

Dulist