Županija

IPAK SE MOŽE Školjkaru Matu Franušiću 383 313 kuna iz EU fondova

kamenice ston50

Tvrtci ‘Školjkarstvo MF Školjka’ vlasnika Mata Franušića Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju isplatila je 383.313,95 kuna iz sredstava iz programa Europskog fonda ribarstva.

Sredstva su isplaćena za završena ulaganja u sklopu mjere 2.1. ‘Proizvodne investicije u akvakulturi’.

Konkretno, riječ je o ulaganju u specijalizirano vozilo s ugrađenom hladnjačom za prijevoz školjki te opremanje servisnih plovila i kolektora za skupljanje mlađi kamenica.

Ulaganje prvenstveno služi za modernizaciju opreme i povećanje produktivnosti rada, rastu prihoda i širenju tržišta.

Ova informacija tim je značajnija kad se zna da je ovom prilikom još samo jedna tvrtka u Hrvatskoj („V.I.R.I.B.U.S. d.o.o.“ iz Zagreba – 243.562,71 kuna) dobila sredstva iz istog programa.

Pročitajte još

Župska ginekološka ordinacija se ne ukida, još!

Dulist

OBAVIJEST ELEKTROJUGA Tko će idući tjedan biti bez struje?

Dulist

NIKOLA DOBROSLAVIĆ “Želim da uskrsne blagdane provedete u radosti, miru i zadovoljstvu sa svojim najmilijima”

Dulist