AktualnoKome zidine

Denis Orlić opet predsjednik DPDS-a

dpds skupstina 4

Denis Orlić novi je predsjednik Društva prijatelja dubrovačke starine.

Dojučerašnjeg dopredsjednika Orlića koji je prije Hrvoja Macana, tijekom dva mandata po dvije godine, vodio Društvo prijatelja izabralo je večeras Malo vijeće na svojoj konstituirajućoj sjednici.

Podsjetimo, Denis Orlić bio je na čelu DPDS-a u vremenu kada je izbila "afera Šipan", točnije kada je gradonačelnik Dubrovnika Andro Vlahušić dao pisani nalog Društvu za isplatu "do dva milijuna kuna" na račun Pera Vićana odnosno njegove tvrtke Dubrovačko primorje, a sve za kupnju doma na Šipanu, od dijela gradskog novca koje DPDS ubire od zidina. Slučaj se danas nalazi na splitskom sudu jer gradonačelnika i gradskog vijećnika Vićana USKOK-ova optužnica tereti za zloporabu položaja i ovlasti te poticanje na to djelo u "aferi Šipan". Budući da je upravo Orlić tijekom godina bio najizloženiji član Društva prijatelja dubrovačke starine njegov izbor za predsjednika bio je očekivan.

Za dopredsjednicu Društva prijatelja dubrovačke starine izabrana je Renata Andjus, dok je na mjestu tehničkog tajnika ponovo izabran Niko Kapetanić.

Pročitajte još

Omiljenoj stanovnici Lovišta stradaloj pod brodskim propelerom ronioci posvećuju akciju čišćenja mora

Dulist

IVANI GRKEŠ JOŠ JEDAN MANDAT Održana redovna i izborna sjednica Ogranka Matice hrvatske u Dubrovniku

Dulist

O TRAGEDIJI U DOLINI NERETVE Strašnu nesreću analizirao prometni stručnjak

Dulist