Zanimljivosti

Wi-Fi slavi 15. rođendan!

wi-fi-logo

Prije 15 godina 3Com, Aironet (sada Cisco), Harris Semiconductor (sada Intersil), Lucent (sada Alcatel-Lucent), Nokia i Symbol Technologies (sada Motorola) osnovali su Wi-Fi Alliance u cilju promoviranja i širenja ovog bežičnog standarda. Danas se u ovom društvu nalazi gotovo 650 kompanija.

Dotad neviđena jednostavnost korištenja učinila je Wi-Fi jednom od najuspješnijih tehnologija današnjice. U priopćenju povodom svog jubileja članovi Alliancea istaknuli su da dosad preko 22000 proizvoda nosi njihov certifikat (preko 4000 telefona i tableta, 3500 TV-uređaja itd.). Procjenjuje se da je tijekom 2013. prodano više od dvije milijarde Wi-Fi uređaja, a očekuje se da će do 2020. ta brojka prijeći četiri milijarde. Posljednji podaci govore da oko 25% kućanstava širom svijeta koristi nekakav uređaj koji posjeduje Wi-Fi.

Wi-Fi Alliance najavljuje uzbudljivu budućnost, kao i planove koji uključuju ključne elemente za nove segmente i aplikacije: na primer WiGig CERTIFIED, koji će uvesti mogućnost spajanja na 60GHz u 2016. godini. Wi-Fi će nove tipove uređaja povezivati jedne s drugima, kao i s internetom, a sve je šira primjena tehnologije u Smart Home okruženjima, pametnim automobilima, kontrolnim mrežama i drugim sustavima. Nadogradnja na Wi-Fi CERTIFIED ac, trenutno najnapredniji dostupni Wi-Fi, očekuje se tijekom 2015. godine.

Izvor:Guru3D.com

izona.geek.hr

Pročitajte još

NA DANAŠNJI DAN 1933. U Stonu rođen znameniti povjesničar navigacije Boris Franušić

Dulist

IVAN VUKOVIĆ VUKA Bolje da se aerodrom zove King’s Landing nego po nekom mrtvom tipu čije ime nitko ne zna izgovorit

Dulist

NA DANAŠNJI DAN 1810. Rođen slavni konavoski prirodoslovac Antun Drobac

Dulist