AktualnoDuList PROMO

VEČER KAVIJARA I VINA U FRATELLOSU: Chefovi Mario Mihelj i Zvonimir Luburić udružuju snage u ekskluzivnoj gastronomiji

collage fratellos

Sutra, 13. lipnja s početkom u 19 sati, Fratellos bar i restoran u Dubrovniku pretvara se u mjesto vrhunske gastronomije. Pred publikom željnom nečeg drugačijeg i luksuznijeg, iskusni chefovi Mario Mihelj, poznat široj javnosti po nastupu u Masterchefu, i domaćin Zvonimir Luburić, zajedno s bratom Tomislavom spiritus movens Fratellosa, predstavit će večer posvećenu kavijaru – kraljevskoj deliciji koja rijetko dolazi na dubrovačke stolove.

-Najcjenjeniji biser mora i jedna od najluksuznijih namirnica na svijetu u Dubrovniku se gotovo uopće ne koristi. Želja nam je predstaviti kavijar našim gostima i bar malo doprinijeti promjeni postavki ugostiteljstva u ovom gradu. Dubrovnik to zaslužuje. Mi smo oduvijek željeli biti drugačiji – i s konceptom, i s ponudom, i s doživljajem – kaže Tomislav Luburić, jedan od braće koji stoji iza ove ambiciozne gastro priče.

fratellos7

Fratellos je započeo kao prvi prosecco bar u Dubrovniku i okolici, a zatim se nadogradio u cjeloviti restoran s vizijom koja se ne uklapa u očekivanja – već ih mijenja. Hrabro i promišljeno, braća Luburić uvode nove standarde, a ova večer samo je još jedan korak u tom smjeru.

Jelovnik u znaku mora i luksuza
Gosti će tijekom večeri uživati u pomno osmišljenom meniju, u kojem svaki slijed priča priču o moru, teksturi, profinjenosti i sezonskoj inspiraciji. Glavna zvijezda večeri je kavijar House of Caviar and Fine Foods, s obiteljske farme jesetre iz srca Perzije, poznate po održivoj proizvodnji i izvanrednoj kvaliteti.
-House of Caviar ima široku paletu kavijara, a mi smo za ovu priliku odabrali ono najbolje.

Njihov kavijar je kremast, svjež i nosi onaj specifičan mineralni otisak mora. Svako jelo na meniju oplemenjeno je upravo tom notom koja podiže cijeli pjat – kaže Luburić.

Večer počinje sa svježom kamenicom i emulzijom mediteranskog bilja, uz nezaobilazno maslinovo ulje, agrume i prvu dozu kavijara. Slijede špageti od sipe na kremi od cvjetače i limete s dodatkom morskih šparoga, čija slanost i struktura savršeno prate kavijar. Desert dolazi kao iznenađenje – elegantan i profinjen: Tarte tatin s jabukama i tonkom te Millefoglie s pireom od jabuka, gdje čak i slatki elementi nose podton ove morske delicije.

fratellos ruke

Uparivanje s vinima Royal Hill Estate
Svaki slijed prati posebno odabrano vino iz nagrađivane vinarije Royal Hill Estate, koja posljednjih godina oduševljava i struku i publiku.
-Royal Hill je danas jedna od najbolje ocijenjenih vinarija u Hrvatskoj. Rade s modernom tehnologijom i svjetski priznatim metodama, a gotovo sva vina su im višestruko nagrađivana zlatom. Kad imate takvu kvalitetu, spajanje s kavijarom je jednostavno prirodan izbor.

Htjeli smo spojiti najbolje iz mora s najboljim iz vinograda – to je srž cijelog koncepta večeri – ističe Luburić.

Suradnja dvojice chefova s jasnom vizijom
Zvonimir i Mario brzo su kliknuli – kao ljudi, kao kuhari i kao zaljubljenici u namirnicu.
-U ovom poslu istinski štovatelji dobre namirnice i zanata jako se brzo prepoznaju. Tako smo i mi s Mariom. Suradnja je bila spontana i prirodna – vrlo brzo smo dogovorili koncept, izabrali namirnice i podijelili ideje. Volimo sezonsko, volimo jednostavno, volimo kad jelo ima svoju glavnu zvijezdu. Ovaj put – to je kavijar. – ističe Luburić.

Doživljaj iznad večere
Ono što večer u Fratellosu čini posebnom nije samo ekskluzivna hrana i vrhunska vina, već i doživljaj. Gosti neće samo jesti – oni će sudjelovati. Chefovi će osobno predstaviti svaki slijed, približiti filozofiju iza jela, predstaviti vino i ispričati priču o kavijaru, uz komunikaciju i interakciju s gostima.

Luburic obitelj

-Ne radimo ovo da bismo pokazali što znamo, nego da bismo podijelili ono što volimo. Hrana je naš jezik – i večeri poput ove omogućuju pravi razgovor s gostima – zaključuje Luburić.

Broj mjesta je ograničen, a interes velik. Imate još samo danas i sutra da osigurajte svoje mjesto na večeri u Fratellosa koja se ne propušta.

📍 Fratellos bar & restoran, Dubrovnik
🗓️ Petak, 13. lipnja u 19:00 sati
📞 Rezervacije: +385 91 251 6881
📩 Email: booking@fratellos.eu

fratellos1

Pročitajte još

Plenković razgledao moćni RaceBird: Dubrovnik je ovom utrkom uvršten na posebnu kartu svijeta

Dulist

Akademkinji Nelli Lonza i povjesničaru umjetnosti Igoru Zidiću počasni doktorati Sveučilišta u Splitu

Dulist

Dubrovačka privatna gimnazija osvojila drugo mjesto na državnom natječaju HAK-a!

Dulist