Aktualno

U petak komemoracija za barda hrvatske književnosti Luka Paljetka

luko paljetak

U Kazalištu Marina Držića u petak 17. svibnja s početkom u 12 sati održava se komemoracija povodom smrti književnika, akademika i dobitnika nagrade Grada Dubrovnika za životno djelo 2004. godine gospara Luka Paljetka.

Komemoraciju organizira Grad Dubrovnik.

Gospar Luko Paljetak napustio nas je podsjetimo, 12. svibnja u  81. godini života. Paljetak je bio redoviti član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti od 1997. Dobitnik je brojnih književnih nagrada, odličja i priznanja, među kojima nagrade Grada Dubrovnika za životno djelo 2005. godine i Nagrade ‘Vladimir Nazor’ za životno djelo 2012. Autor je brojnih zbirki pjesama, knjiga za djecu, znanstvenih studija, članaka, eseja i antologija. Jedan je od najplodnijih suvremenih hrvatskih pjesnika; objavio je tridesetak zbirki pjesama za odrasle, desetak za djecu i isto toliko pjesničko-grafičkih mapa. Stvaralaštvo za djecu, kazališne i radiodrame te znanstveni rad ravnopravni su segmenti njegova opusa. Mnoge od njegovih pjesama su uglazbljene i postale su nezaobilazni dio dubrovačke i hrvatske pop-kulture. Godine 2004. objavio je i svoj prvi roman, Skroviti vrt.

Pročitajte još

TREĆI SAJAM ‘IZ POJA NA TRPEZU’ Na Mljetu predstavljeni domaći proizvodi OPG-ova iz cijele Hrvatske

Dulist

OD 1. SRPNJA DO 31. KOLOVOZA Pogledajte ljetno radno vrijeme Dubrovačkih knjižnica

Dulist

HTZ raspisuje natječaje za direktore u ključnim turističkim tržištima – slijede Berlin, Milano, Pariz, Bruxelles i New York

Dulist