Aktualno

Promocija policijskog zanimanja održana u Pločama

policija dan otvorenih vrata ploce

Policijska uprava dubrivačko-neretvanska prvo je održala dan otvorenih vrata u Dubrovniku, a zatim i u Pločama. Cilj ove aktivnosti je pribižiti mladim ljudima humanost i dinamičnost policijskog poziva te ih animirati za upis na Policijsku akademiju ‘Prvi hrvatski redarstvenik’.

Na info punktovima mladi su mogli azgledati opremu koju u svom radu koriste policijski službenici – opremu interventne jedinice policije, opremu prometne policije i opremu kriminalističke tehnike. Policijski demo tim interventne jedinice policije prikazao je okupljenima vježbe primjene policijskih ovlasti, tehnike borilačkih vještina, obranu od naoružanog i nenaoružanog napadača, uhićenje osobe i taktiku postupanja u zatvorenom i otvorenom prostoru.

Prisutnima se predstavio i policijski službenik Ivan Šunjić koji je sa svojim četveronožnim kolegom – policijskim psom Omarom pokazao vježbu pronalaska droge skrivenu u putnim torbama. Posebnu zahvalu za dugogodišnju suradnju u provođenju brojnih preventivnih projekata jučer su primile ravnateljica OŠ Vladimir Nazor Tihana Pažin i ravnateljica Srednje škole fra Andrije Kačića Miočića. Osim njih, zahvalnicu za jučerašnje gostoprimstvo u Domu sportova primio je direktor Komunalnog poduzeća Grada Ploča zadužen za upravljanje sportskim objektima Zoran Majstrović.

Sljedeći Dan otvorenih vrata održat će se sutra, u četvrtak, u dvorani Gimnazije u Metkoviću s početkom u 13 sati.

Pročitajte još

OD SUTRA Na snazi novi red Libertasa

Dulist

OBAVIJEST ELEKTROJUGA Tko je u četvrtak i petak bez struje?

Dulist

NIKOLINA FARČIĆ ‘Revitalizacija TUP-a je projekt temeljen na radu i stvarnim ulaganjima, a ne na simulacijama’

Dulist