Kultura

Predstavljenje trećeg broja “Dubrovnika”

nosic mala braca 02

Časopis "Dubrovnik" bit će predstavljen u Čitaonici narodne knjižnice Grad u četvrtak u 18 sati uz sudjelovanje dvoje autora.

Treći broj ovogodišnjeg časopisa donosi članke fra Stipe Nosića "Uz obnovu oslika u klaustru Samostana Male braće", više različitih saznanja o nastanku freski koje prikazuju život sv. Franje Asiškoga u 18 luneta na zidovima pod svodovima tog klaustra, i o detaljima vezanim uz njih. Uz njih, objavljeni su i distisi na latinskom i hrvatskom jeziku, koje je ispjevao pjesnik Bernardin Ričardić, a koji su bili napisani ispod svakog pojedinog oslika i koji su na pjesnički način tumačili pojedinu sliku, te su stajali tu do 1903. godine.

U časopisu je i članak Ane Požar Piplica o konzervatorsko-restauratorskim radovima na zidnom osliku u klaustru Franjevačkog samostana Male braće u Dubrovniku.

Pročitajte još

Izložba „Likovni preludij“ u čast 100 godina Dubrovačkog simfonijskog orkestra

Dulist

[FOTO] Održan prvi koncert učenika s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom

Dulist

(FOTO) OTVORENA IZLOŽBA U FLORI Prošlost se još nije dogodila: ona će se tek dogoditi

Dulist