POBJEDA PROTIV RUMUNJSKE! Hrvatska sve bliže četvrtfinalu

Maro Jokovic Budimpesta

Nakon poraza od Talijana, hrvatski vaterpolisti su u trećem kolu grupne faze Olimpijskih igara u Parizu upisali rutinsku pobjedu protiv reprezentacije Rumunjske rezultatom 11:8 (3:0, 3:3, 5:4, 0:1). Loren Fatović, Maro Joković i Jerko Marinić Kragić zabili su po dva gola za Hrvatsku, dok su Tudor-Andrei Folea i Andrei Tepalus postigli po dva gola za Rumunjsku, piše Index.

Hrvatska je od početka pokazala kako je bolji suparnik, nakon prve četvrtine je vodila s 3:0, a sva je tri gola zabila s igračem više u bazenu. Potom je Rumunjska uspostavila ravnotežu, ali niti jednom se nije približila na manje od dva gola razlike. Štoviše, u trećoj četvrtini Hrvatska je pobjegla na pet razlike (11:6) da bi Rumunjska do kraja susreta samo ublažila poraz.

Hrvatska sada ima šest bodova i sve je bliže četvrtfinalu u koje prolaze četiri najbolje reprezentacije iz svake skupine. Do kraja grupne faze izabranike Ivice Tucka čekaju još utakmice sa SAD-om i Grčkom. Idući susret s Grcima igra se za dva dana.