Plivači Juga ostvarili izvrsne rezultate u Zagrebu i Trebinju, u petak ih čeka Split

plivanje19

Proteklog vikenda plivači Juga bili su aktivni na dva natjecanja i ostvarili izvrsne rezultate, priopćili su iz Plivačkog kluba Jug.

Na 37. Zlatnom medvjedu koji se održao 25. i 26. lipnja u Zagrebu plivači Juga osvojili su četiri medalje. Ovaj međunarodni miting okupio je 325 natjecatelja i tridesetak ekipa iz sedam zemalja.

U jakoj konkurenciji Jugovi plivači Michel Brassard i Mario Šurković osvojili su ukupno četiri medalje od kojih po dva zlata i dvije bronce. Senior Michel Brassard bio je zlatni u apsolutnoj kategoriji u disciplini 100 delfin, te brončani u disciplini 50 delfin. Mlađi senior Mario Šurković također je u apsolutnoj kategoriji osvojio zlato i broncu. Zlatni je bio u disciplini 200 mješovito, a brončani u disciplini 100 slobodno.

Jugovi najstariji plivači u Zagrebu su nastupili pod vodstvom trenera Frane Ćirka.

Na kupu Trebišnjice Jugaši su osvojili čak 18 medalja. Mlađi juniori Plivačkog kluba Jug nastupali su 24. lipnja u Trebinju na prvom međunarodnom plivačkom mitingu “Trebišnjica kup 2023”. Natjecanje je okupilo 430 plivača iz 30 klubova. Jug je predstavljalo 6 članova.

Jugovi plivači bili su među najuspješnijima u svojim kategorijama što potvrđuje ukupno 18 osvojenih medalja, od kojih su 13 zlatnih, 4 srebrene i 1 brončana medalja.

Lara Šurković (kategorija c) – 1.mjesto -100 delfin; 1.mjesto -100 prsno; 1.mjesto -50 delfin

Maja Perak (kategorija c) – 1.mjesto -100 slobodno; 1.mjesto -400 slobodno; 1.mjesto -50 slobodno

Bruno Tošović (kategorija c) – 1.mjesto -100 delfin; 1.mjesto -100 leđno; 2.mjesto -50 slobodno

Lukša Pavić (kategorija d) – 1.mjesto -400 slobodno; 1.mjesto -50 slobodno; 2.mjesto -50 prsno

Petra Smokvina (kategorija d) – 1.mjesto -100 slobodno; 1.mjesto -50 slobodno; 2.mjesto -100 leđno

Ivana Puljić (kategorija d) – 1.mjesto -400 slobodno; 2.mjesto -100 slobodno; 3.mjesto -50 slobodno

Jugaši su nastupili pod vodstvom trenera Nikole Bogdanovića.

Treći i četvrti dio Regionalnog prvenstva za dobne skupine mlađih kadeta, kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora održat će se u petak 30. lipnja u Splitu. Jug će nastupiti s četrdesetak natjecatelja.