Crna kronika

‘Plavci’ ispisali 285 kazni!

policija

U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježene su dvije prometne nesreće s ozljeđenim osobama u kojima je jedna osoba teže, a jedna lakše ozlijeđena. S materijalnom štetom zabilježeno je 6 prometnih nesreća.

Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 285 represivnih mjera od kojih izdvajamo mjere poduzete prema osobama, počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća tzv. ‘četiri ubojice u prometu’.

Tako je 117 osoba sankcionirano zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 24 mjere su poduzete prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, a 15 osoba je prekršajno sankcionirano zbog vožnje u alkoholiziranom stanju. Zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje sankcionirane su 4 osobe.

– Od ostalih prekršaja izdvajamo 19 mjera poduzetih zbog nepropisnog pretjecanja i 37 mjera poduzetih zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja – ističu iz Policijske uprave dubrovačko-neretvanske.

Pročitajte još

POLICIJA O DOGAĐAJU U LUMBARDI Filipinka koja je novorođenče ostavila u košari u istražnom zatvoru

Dulist

TJEDNO IZVJEŠĆE ZA PROMET Devet prometnih nesreća sa osam teže ozljeđenih osoba

Dulist

VOZIO SA SKORO TRI PROMILA Oduzeta mu vozačka dozvola i kažnjen sa 1.610 eura

Dulist