Aktualno

Nova pravila za smjenu gradonačelnika!

arsen bauk

Uoči lokalnih izbora u svibnju 2013., Vlada Republike Hrvatske odlučila je uvesti nova pravila za smjenu gradonačelnika.  

Lokalne političare neće se smjenjivati na referendumu, već je drukčije regulirano na koji način pada lokalna vlast.
Arsen Bauk, ministar uprave, izjavio je kako je sadašnji model bio da su načelnici nesmjenjivi, a u slučaju neusvajanja padalo je predstavničko tijelo. U novom slučaju, postoji rješenje koje predlaže da se u slučaju nedonošenja proračuna i odluka ne raspisuju izbori za predstavničko tijelo već i za gradonačelnika i predstavničko tijelo.

– Idemo za rješenjem koje nije uskostranačko već će biti dobrog djelovanja lokalne samouprave, a ovo je dobro artikulirani početak koje ćemo završiti do Nove godine. – komentar je Zorana Milanovića.

Pročitajte još

Evo kakav je bio turistički promet u Dubrovačko-neretvanskoj županiji tijekom siječanja

Dulist

KRONOLOGIJA GOLFA NA SRĐU Od Južnog Jadrana do arbitraže u Washingtonu!

Dulist

ŽUPAN DOBROSLAVIĆ Evakuacije u školama nakon prijetnji, pohvala za brzo djelovanje

Dulist