AktualnoUrednički izbor

Meteoropati, pripremite se! Evo kakvo nas vrijeme čeka idućih dana

Oblačno, Južina

Čitavu nedjelju očekuje nas nestabilno vrijeme, Umjereno do pretežno oblačno, ponajprije u prvom dijelu dana mjestimice uz kišu, češće u sjeverozapadnim i istočnim područjima. Poslijepodne ponegdje smanjenje naoblake, dok je malo kiše ili poneki pljusak još moguć u unutrašnjosti te u južnoj Dalmaciji. Vjetar uglavnom slab, na sjevernom Jadranu bura, krajem dana podno Velebita i jaka s olujnim udarima. U Dalmaciji umjereno jugo i južni vjetar. Najviša dnevna temperatura između 17 i 22, a od 23 do 27 °C na obali i otocima te u unutrašnjosti Dalmacije, piše Danas.hr

Puno bolje neće biti ni u ponedjeljak. Na sjevernom Jadranu pretežno, a drugdje djelomice sunčano s promjenljivom naoblakom. Lokalno malo kiše ili poneki pljusak može pasti ponajprije u gorju, a poslijepodne i u unutrašnjosti Istre. Vjetar povremeno umjeren sjeveroistočni i istočni. Na sjevernom i dijelu srednjeg Jadrana puhat će umjerena i jaka, podno Velebita na udare olujna bura, a u Dalmaciji sjeverozapadnjak i zapadnjak. Najniža temperatura zraka od 9 do 13, na Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije od 15 do 20. Najviša većinom između 22 i 27 °C, u gorju malo niža.

Niti za ostatak početka tjedna nije ništa sunčaniji i stabilniji. U ponedjeljak djelomice sunčano, a poneki lokalni je pljusak moguć ponajprije u gorskim predjelima. Zatim promjenljivo uz kišu i pljuskove s grmljavinom, u utorak češće u unutrašnjosti i na sjevernom Jadranu, a u srijedu u Dalmaciji. Puhat će povremeno umjeren sjeveroistočni i sjeverni, u ponedjeljak prolazno istočni vjetar, a na Jadranu sjeverozapadnjak i bura koja će osobito podno Velebita biti i jaka s olujnim udarima. I dalje toplo, ponegdje i vrlo toplo.

I biometereološka prognoza pokazuje da će promjenjivo vrijeme biti najteže u utorak. Dok će u danas i sutra pogoditi samo one najosljetljivije, u utorak diometeorološke prilike će posvuda biti razmjerno nepovoljne. Meteoropati se mogu žaliti na umor, manjak energije i slabiju koncentraciju. Tegobe od kojih inače pate kronični bolesnici mogu biti pojačane vremenskim utjecajem. Preporuča se izbjegavanje suvišnih napora.

Pročitajte još

Potpisan ugovor za sufinanciranje izgradnje luke Perna kod Orebića

Dulist

TONČI TADIĆ ZA DULIST Sezona ne bi trebala biti lošija od 2022.

Dulist

RAZGOVOR: MARIO KONJUH Ne očekujem žalbe na izbor skupštine

Dulist