GradZanimljivosti

LIJEK IZ VRTA Evo zašto je češnjak sto puta bolji od antibiotika

cesan cesnjak

Češnjak, bijeli luk s ključnim sastojkom dialil sulfidom čak je sto puta jači u borbi protiv trovanja hranom nego antibiotici, otkrilo je istraživanje Sveučilišta u Washingtonu.

Češnjak ne samo da je jači od antibiotika eritromicina i ciprofloksacina, koji se najčešće koriste kod trovanja hranom, nego i djeluje odmah, tvrdi istraživanje kojeg prenosi Zadovoljna.hr, a djeluje tako da zaustavlja razmnožavanje bakterije kampilobakter, jedne od najčešćih bakterija koje izazivaju trovanje hranom.

Jedno drugo novije istraživanje je pak otkrilo da ova začinska biljka povećava ukupnu razinu antioksidansa u tijelu, tvari ključnih za naše zdravlje.

Češnjak se smatra najsnažnijom hranom koju nam daje priroda. Ključan je dio mediteranske prehrane zbog čega ljudi koji se tako hrane većinom žive dugo i zdravo.

Pročitajte još

NA DANAŠNJI DAN 1885. Rođen redatelj i teatrolog, značajan i za naše Igre, Branko Gavella

Dulist

PRIJE 7 GODINA NAPUSTIO NAS JE OLIVER DRAGOJEVIĆ Ostavio nam je “trag u beskraju”… Hvala mu!

Dulist

Nakon kiše povećana opasnost od odrona u uvali Miramare! Poštujte zabranu prolaska

Dulist