KOBEŠĆAKU ŽUTI KARTON Jug dominirao utakmicom protiv Jadrana

Jug jadran 70

Vaterpolisti Juga CO uspjeli su s golom razlike dobiti splitski Jadran u prvoj polufinalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske. Jug je slavio s 13:12 (2:1 4:1 4:3 3:7).

Važna je ovo pobjeda za Jug koji 20. travnja na Savi nije uspio obraniti naslov prvaka Regionalne lige, a potom je upravo od splitskog Jadrana u Gružu izgubio utakmicu u 13. kolu LEN Lige prvaka, što je bio drugi Jugov poraz u nizu na tom natjecanju.
Unatoč samo golu razlike u krajnjem rezultatu, Jugaši su dominirali utakmicom povremeno i sa šest golova prednosti, osim na kraju gdje im se očito dogodio pad koncentracije.

Jugov strateg Vjeko Kobešćak zaradio je žuti karton jer je minutu i 22 sekunde prije kraja utakmice šutnuo stolicu.
Zadnja minuta utakmice donijela je apsolutnu neizvjesnost i pravu dramu jer se Jadran približio na 12:11. Hrvoje Benić uspio je dati gol 23 sekunde prije kraja utakmice.

Prošlog tjedna protiv Jadrana nije igrao Maro Joković, koji je zato večeras dao pet golova, a Loren Fatović tri.