Grad

KLJUČNI DOKUMENTI Evo kako su oštećeni JK Orsan i VK Neptun!

orsan marina0001

Na sinoć održanoj izvanrednoj skupštini Jedriličarskog kluba Orsan donesena je odluka o pokretanju tužbe pred Upravnim sudom u Splitu s ciljem rušenja građevinske dozvole, koju je tvrtci Laguna trade Franja Pašalića izdalo Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja.

Iako nisu mogli doći do teksta građevinske dozvole sa svim prilozima, iz Orsana i Neptuna svoju tužbu temelje na Studiji utjecaja na okoliš projekta Marine Gruž, čije ključne djelove možete pročitati u fotogaleriji.

Orsan i Neptun građevinsku dozvolu osporavaju zbog nekoliko razloga, od kojih su najozbiljniji gradnja mosta na izlazu iz hangara, koridor od ulaza na malom istezalištu do ljetnih vezova kojim bi trebala prometovati vozila na električni pogon, preklapanje plovnih puteva zbog kojeg neće biti moguće pristupiti pumpi niti će se plovila moći zaobići.

U samom zaključku Studije, koju je po narudžbu tvrtke Laguna trade izradio Građevinski fakultet u Zagrebu, stoji kako dio zahvata ulazi u koncesiju JK Orsan, a uz to UPU-om se uvjetuje selidba VK neptuna u Solitudo, što nije učinjeno.

Pročitajte još

POLOŽENI VIJENCI Obilježena 79. obljetnica Bleiburga i Križnog puta

Dulist

RADOVI DO SIJEČNJA 2026. Gradonačelnik obišao gradilište Centra za starije osobe Dubrovnik ispod Opće bolnice

Dulist

Postavljaju se rukohvati u pet ulica u Gradu ukupne dužine 240 metara

Dulist