Kultura

KATEDRALA PUNA Koncert DSO-a ususret svetom Vlahu

DSO Katedrala

Unatoč kišnom vremenu, katedrala je večeras bila puna, i to zbog koncerta Dubrovačkog simfonijskog orkestra kojim je dirigirao Austrijanac Thomas Rӧsner.

Koncert je održan povodom feste Svetog Vlaha i dana grada Dubrovnik u suradnji s Hrvatsko- austrijskim društvom Dubrovnik. Katedrala je, osim glazbe simfonijskog orkestra, bila ispunjena i glasovima sopranistice Ilijane Korać i mezzosopranistice Janje Vuletić.

Rođen u Beču, Thomas Rӧsner prvi je put nastupio kao dirigent u dobi od četrnaest godina. Poziv Fabia Luisia označio je početak njegove međunarodne karijere, kada je bio pozvan dirigirati Orkestrom de la Suisse Romande na turneji. Od tada Rӧsner nastupa s orkestrima diljem svijeta.

Večeras su izvođena djela Haydna, Bacha i Mozarta, a kako je sve izgledalo pogledajte u fotogaleriji.

Pročitajte još

SITNO ODBROJAVAMO DO OTVARANJA 76. IGARA Što su nam “skuhali” Dolenčić i Tišljarić?

Ivana Mijić Vulinović

DOBITNICA NAGRADE ZA ŽIVOTNO DJELO VESNA MIOVIĆ Ozbiljno priznanje moga rada, od srca zahvalna!

Ivana Mijić Vulinović

OTVORENJE IZLOŽBE Dubravka Lošić: Libertas Bells

Dulist