Hrvatska izgubila, Kovač bijesan: Ovo je otimačina!

Niko Kovač

U utakmici 1. kola skupine A Svjetskog nogometnog prvenstva Hrvatska je u četvrtak navečer u Sao Paolu na stadionu Corinthians Arena pred 62.000 gledatelja izgubila od domaćina Brazila s 1:3.

Strijelac za Hrvatsku bio je Marcelo (autogol) u 11. minuti, dok su za Brazil pogodili Neymar dvaput (29. i 71. minuta iz jedanaesterca) te Oscar (90+1).

Nakon meča izbornik Niko Kovač čestitao je svojim igračima na herojskoj borbi, a ogorčen je bio suđenjem japanskog suca Nishimure.
– Ovo je otimačina! Imam dojam kao da je sudac sudio dvije utakmice, jednu za nas, a drugu za Brazil. Kad god je bilo na knap, sudio je protiv nas – kazao je Kovač.

Drugi susret 1. kola u istoj skupini u petak popodne u 18 sati u Natalu igraju Meksiko i Kamerun.

Upravo će protiv Kameruna Hrvatska igrati u 2. kolu u ponoć s 18. i 19. lipnja u Manausu u srcu Amazone. Hrvatska će biti jača za tri igrača: Mandžukića, Pranjića i Badelja.