Sport

[FOTO] ‘ZLATNI ORLANDO’ Počele kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Singapuru

zlatni orlando 2025 2

Tradicionalni ‘Zlatni Orlando’, kvalifikacijsko natjecanje za Svjetsko prvenstvo u Singapuru 2025. godine, održava se ovog vikenda u Gružu.

Natjecanje se održava u dva dijela, danas od 15 i sutra s početkom u 10 sati. Natjecanje će suditi 20 licenciranih World aquatics sudaca iz Hrvatske i Crne Gore.

Prijave su zaključene, a nastup je potvrdilo 300 sudionika iz 11 zemalja: Hrvatske, BiH, Crne Gore, Srbije, Makedonije, Kosova, Albanije, Mađarske, Poljske, Kanade, Švicarske.

Plivači i plivačice Juga nastupit će u velikom broju. Posebno se ističu reprezentativci: ml. seniora Vlaha Nenadića (europski juniorski doprvak), juniora: Bruna Tošovića, ml. juniore: Laru Šurković, Lukšu Pavića i Petru Smokvinu.

Najuspješniji pojedinci natjecanja u svim kategorijama posebno u muškoj i posebno u ženskoj konkurenciji biti će nagrađeni novčanim nagradama organizatora.

Foto: Ivan Pozniak

Pročitajte još

SVJETSKO PRVENSTVO U BADMINTONU Evo protiv koga će igrati Aria Dinata, igrač BK Dubrovnik

Dulist

BORBA ZA SEDMO MJESTO NA EP Hrvatski juniori traže pobjedu protiv Francuza

Dulist

(FOTO) DIVLJA LIGA U MLINIMA Saznali smo tko će ove godine igrati u Portu

Dulist