FOTO Jug – Olympiakos 11:9!

jug olympiakos266

Jug je u utakmici 1. kola vaterpolske Lige prvaka s 11:9 svladao grčki Olympiakos.

Jugaši su u ovaj važan meč ušli nakon sjajne domaće predstave protiv zagrebačke Mladosti, dok su se Grci, ove godine dodatno pojačani, nadali pozitivnom rezultatu. Grci su bolje otvorili meč i poveli na kraju prve četvrtine 1:2, potom imali i 4:5, da bi Jug do kraja druge četvrtine serijom od tri gola preokrenuo rezultat u svoju korist (7:5), a Grci smanjili na 7:6. Jugaši su stečenu prednost u trećoj četvrtini obranili, a u četvrtoj još i podebljali za jedan gol.

U redovima Juga po tri gola zabili su Bošković i Janović, a po jedan Benić, Marković, Bušlje, Marelja i Macan. Vratar Bijač zaustavio je osam šuteva Olympiakosa. Za gostujući sastav prvo ime vratar Deligiannis s 13 obrana. Golove za momčad iz Pireja dali su Mallarach, Kolomvos i Fountoulis po dva te Delakas, Vlachopoulos i Pontikeas po jedan.

– Bila je teška utakmica i kao takvu smo je očekivali. Bila je borba od početka do kraja. Imali smo prostora da se u jednom trenutku odlijepimo, ali nismo. Bilo je dosta i nervoze, ali ovo je nova momčad koja mora imati nekoliko utakmica kao ova da bi sazrijela i znala se ponašati kao momčad u presudnim trenucima. Olympiakos je odlična momčad i prva utakmica je uvijek najteža. Moramo biti zadovoljni, imali smo puno šansi, ali i šuteva  blok, 2-3 gola smo promili koja nismo trebali, ali na greškama se uči. Ova momčad može igrati još bolje – kazao je po kraju utakmice Miho Bošković te najavio kako će utakmica s Primorjem u 2. kolu Lige prvaka biti sasvim drukčija i bez imperativa.

– Oni su možda i glavni favorit. Te utakmice su od krucijalne važnosti za nas, posebno za mlađe igrače. Njima su to prve utakmice u životu ovakvog značaja i to vidim kao veliku šansu za iznenađenje, ali da izgradimo formu za domaće utakmice, ali i finale Kupa, potom i Final 6 u Barceloni – kazao je Bošković, strijelac tri gola.

Nikola Janović večeras je također zabio tri gola, a o protivniku je kazao:
– S obzirom na snagu Grka dobro smo odigrali. Bila je jako teška utakmica, ne bi bilo nezasluženo ni da su Grci pobijedili jer su bili odlični. Mi smo u presudnim trenucima imali više koncetracije i mirno je priveli kraju. Čestitam suigračima na borbenosti. Svaka utakmica će biti poput ove, a Primorje i Recco imaju najviše šanse. Ali ako odigramo ovako borbeno sve je moguće – kazao je Janović.

Trener Veselin Đuho na kraju meča priznao je da je očekivao jaki Olympiakos.
 – Pobjeda teška ali zaslužena. Znali smo da je Olympiakos vrlo jak, dosta discipliniran. Igrali su čvrstu obranu i malo smo se našli u problemima. Grci su dobili strašnu kvalitetu u Vlachopoulosu, koji je zabio krasan gol. Puno su jači nego lani. Realizacija igrača više, šest od 15, nije loše, ali mora biti bolje protiv jačih ekipa. Igrač manje je bio dosta dobar i mogu biti zadovoljan – kazao je Đuho.

U 2. kolu 4. prosinca Jug gostuje na Kantridi, protivnik je Primorje.

Prva četvrtina:
 Pokušaj Dobuda brani Deligiannis!
Mourikis je izborio peterac za Olympiakos, osobna greška Bošković.
0:1! Blai Mallarach zabija iz peterca.
1:1 Bušlje zabija s igračem više, nakon dvije sjajne obrane grčkog vratara.
Isključen Bušlje!
1:2! Kolomvos zabija s igračem više, dobro se snašao na dva metra.
Isključen Foudoulis. Deligiannis brani Viskoviću!
Dobud pokušaj na dva metra, ali brani Deligiannis!
Isključen Pontikeas, ali Jug ne uspijeva zabiti.
Isključen Macan, minuta odmora za Olympiakos. Bijač brani igrača manje!
Isključen je Benić, a Bijač brani šut s igračem manje.
Time out za Jug. Nastavak napada za Jug, puca Janović, brani Deligiannis! Kraj prve četvrtine!

Druga četvrtina:
2:2! Marko Macan je zabio iz drugog pokušaja, nakon sjajnog dodavanja na dva metra.
Puca Vlachopoulos, brani Bijač!
Igrač više za Jug neiskorišten, nova obrana Deligiannisa. S druge strane obrana i Bijača na šut Doskasa.
3:2! Janović probija vrata Deligiannisa s lijeve strane!
Isključenje Šutala.
3:3! Zabija Pontikeas iz odbijanca nakon prečke Grka.
3:4! Fountoulis zabija, Jugaši su Bijača ostavili na streljani.
4:4! Hrvoje Benić! Iskorišten igrač više.
4:5 Opet Fountoulis! Bezobrazno je na isteku napada uputio šut, ispod ruku Bijača je procurilo.
Isključen Pontikeas, ali šut Jugaša brani Deligiannis.
5:5! Miho Bošković, nakon sjajno dodane lopte.
Isključen je Vranješ, ali Bijač opet sjajno brani, Time out za Jug traži Veselin Đuho.
6:5! Janović je pogodio! Odbila se lopta od stative i leđa Deligiannisa te ušla u gol za novo vodstvo Juga.
Mallarach puca, ali pogađa prečku. Igrač više za Jug.
7:5 Marković je zabio nakon odličnog napada Juga. Time out Olympiakosa 12 sekundi do kraja druge četvrtine.
7:6! Mallarach je zabio za grčki sastav, iskorišten igrač više. Kraj druge četvrtine.

Treća četvrtina:
Isključen je Schlzas. Dobud puca preko gola. S druge strane puca Doskas, ali pored vrata Bijača.
Šut Miha Boškovića brani Deligiannis. Isključen je Visković, ali Doskas puca u prečku.
Opet Bošković i opet Deligiannis! Puca i Janović, Grk je spustio zavjesu! Pavo Marković pored gola. S druge strane brani Bijač!
Janović je izborio peterac na Mallarachu.
8:6! Miho Bošković vara Deligiannisa iz peterca.
8:7 Vlachopoulos nakon dugog dodavanja s Delakasom 'kroz uši' Bijača!
Marelja je isključen na suparničkom dijelu bazenu, time out za Olympiakos. Jug brani igrača manje!
Isključen je jedan igrač grčkog prvaka.
9:7! Jure Marelja je ostao sam na dva metra i zabio.
Isključen je Benić.
9:8! Delakas je smanjio za Olympiakos s prve vratnice.
Isključen je Kolomvos, a Đuho uzima time-out za miran napad s igračem više. Zasad je Jug na 50 posto (5/10). Olympiakos 4 od 9.
Jug ne koristi prednost igrača više, a Olympiakos potom svoj napad. Kraj treće četvrtine!

Četvrta četvrtina:
Isključen je Shizas. Šut Boškovića zapeo u bloku Grka.
Isključen je Macan, ali gosti tu prednost ne koriste.
Obrana Bijača! Jug je u napadu.
Isključen je Gounas, a Janović ravno u Deligiannisa.
10:8! Janović je zabio svoj treći gol sjajnim lobom Deligiannisa.
Mallarach je pucao s krila, ali Bijač brani uz pomoć prečke.
Delakas je isključen, a Đuho opet traži time out za puni napad s igračem više dvije minute i pet sekundi do kraja meča. Gol iz ovog napada lomi utakmicu.
11:8! Miho Bošković zabija s krila!
Igra se posljednja minuta susreta.
11:9! Kolomvos je pogodio.
Kraj utakmice, Jug je svladao grčkog prvaka i osvojio prve odove u Ligi prvaka.

1. kolo LEN Lige prvaka 2013./2014.
VK Jug CO – Olympiakos SFP 11:9 (1:2, 6:4, 2:2, 2:1)

Dubrovnik, Gradski bazen Gruž, Gledatelja: 900, Suci: Jaume Teixido (Špa) i Alessandro Severo (Ita)
VK Jug CO: Marko Bijač (8 obrana), Tihomil Vranješ, Miho Bošković (3), Nikola Janović (3), Josip Šutalo, Hrvoje Benić (1), Pavo Marković (1), Andro Bušlje(1), Ante Visković, Nikša Dobud, Jure Marelja (1), Marko Macan (1), Mirko Nižić; Trener: Veselin Đuho, Pomoćnik: Maro Balić
Olympiakos SFP: Nikolaos Deligiannis (13 obrana), Evaggelos Delakas (1), Alexantros Gounas, Marios Kapotsis, Ioannis Fountoulis (2), Aggelos Vlachopoulos (1), Kyriakos Pontikeas, George Doskas, Konstantinos Mourikis, Christodulos Kolomvos, Blai Mallarach, Anastasios Shlzas, Konstantinos Galanidis; Trener: Theodoros Vlachos, Pomoćnik: Dimitris Mazis
Igrač više: Jug 6/15, Olympiakos 4/10
Peterci: Jug 1/1, Olympiakos 1/1