gosk061

Dubrovački GOŠK plasirao se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u susretu osmine finala pred tisuću gledatelja na Gradskom stadionu u Lapadu svladali NK Nedelišće s 2:0 nakon produžetaka.

U prvih devedeset minuta utakmice nije bilo previše uzbuđenja. Vrijedi tek istaknuti priliku Hodžića u 38. minuti za domaće, te priliku gostiju u 72. minuti, kada se napadač Nedelišća Međumurac sručio u domaći šesnaesterac i tukao, ali je vratar Kristić sjajno reagirao. Ipak, lopta se odbila do Mihalica, koji zabija i razveseljava dvadesetak gostujućih navijača, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Nakon 90 minuta mreže su ostale netaknute.

Dva pobjedonosna zgoditka pala su u prvih devet minuta produžetka. Ante Kovačić u 92. i Ivo Caput u 99. minuti osigurali su plasman među osam najboljih.

Ždrijeb četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa obavit će se u iduću srijedu, 7. studenog. Igrat će se dvije utakmice, a izgledni protivnici su Hajduk i Zelina.