Hrvatska

DUBROVNIK U VRHU LEGALIZACIJE Kreću bageri Mrak Taritaš

rusenje320

Dubrovnik će u prvoj polovici iduće godine biti gotov s legalizacijom. Rekla je to ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anka Mrak Taritaš najavivši novi val rušenja bespravno sagrađenih objekata već početkom studenog.

Kako je najavila Večernjem listu, uklonit će se svi objekti koji su se mogli legalizirati, a nisu jer vlasnici nisu podnijeli zahtjev.

– Prvo će se rušiti one kuće koje se nikada nisu niti mogle legalizirati te one građene nakon roka od 21. lipnja 2011. godine. Potom će na red doći i one koje su se mogle legalizirati, ali nisu jer njihovi vlasnici niti nakon što smo im šest mjeseci slali požurnice nisu dostavili potrebnu dokumentaciju – izjavila je Mrak Taritaš, dodavš ipak kako se neće rušiti kuće u kojima ljudi žive.

Dinamikom legalizacije ministrica je zadovoljna, a ističe kako će se do kraja 2014. riješiti 40 posto podnesenih zahtjeva, dok će se 40 posto njih riješiti iduće godine. Gradovi poput Dubrovnika i Vukovara već sad su riješili više od polovice zahtjeva za legalizaciju, pa će oni sav posao obaviti u prvom dijelu 2015.

Pročitajte još

NA PONOS CIJELE HRVATSKE! Znate li što se održava 31. srpnja?

Dulist

Pronađena tri potencijalna donora matičnih stanica za malenog Šimuna

Dulist

Više od milijun vozila prošlo je za vikend hrvatskim autocestama

Dulist