Daniel Dinat drugi na Austrian Openu! Približio se top 100 najboljih badmintonaša u svijetu!

badminton danijel dinat

Igrač Badminton Kluba Dubrovnik Aria Daniel Dinata osvojio je drugo mjesto na međunarodnom turniru iz kategorije International Series – Austrian Openu. Ovim uspjehom Daniel se još više približio top 100 Svjetske rang ljestvice. Naime, on je protekle nedjelje poražen tek u finalu od Indonežanina Bagasa Shujiwa rezultatom 21:6, 21:18.

Na putu do finala Daniel je slavio protiv domaćeg predstavnika Wolfganga Gnedta, Švicarca Tobiasa Kuenzija, Malezijca Tan Jia Jiea i Danca Victora Kauffmanna. Potonju dvojicu je pobijedio s 2:1 u gemovima i to nakon prave drame.
Malezijca je pobijedio rezultatom 22:20 u trećem, a Danca 24:22 u trećem. Daniel je pokazao hladnokrvnost i koncentraciju u ključnim trenucima tih mečeva i zasluženo slavio.