HrvatskaPolitika

Da su danas izbori, Josipović bi ponovo dobio

Ivo Josipović

Da se ovih dana održavaju predsjednički izbori, predsjednik Ivo Josipović osvojio bi drugi mandat već u prvom krugu, pokazalo je redovito mjesečno istraživanje CRO Demoskop koje je za HRT provela agencija Promocija plus.

Najozbiljnija protukandidatkinja bila bi bivša HDZ-ova ministrica vanjskih poslova Kolinda Grabar Kitarović.

Prema istraživanju, Josipović bi u prvom krugu osvojio 51,7% glasova, dok bi Grabar Kitarović osvojila 17,4%. Aktualni zagrebački gradonačelnik Milan Bandić osvojio bi samo 10,4%, a aktivistica građanske inicijative ‘U ime obitelji’ Željka Markić osvojila bi 3,1% glasova.

Provedeno je i istraživanje o referendumu o ćirilici. Rezultati pokazuju da tek četvrtina ispitanih smatra da referendum treba provesti. Ishod referenduma, prema ovom istraživanju, bio bi neizvjestan.
Podijeli
Share on facebook Facebook Share on twitter Twitter Share on email Pošalji Share on print Ispiši

Pročitajte još

Franko Mekišić imenovan za pročelnika Jedinstvenog upravnog odjela Općine Župa dubrovačka

Dulist

SPAS OD REZALIŠTA Grad želi Postiru za muzej otočnog života!

Andrea Falkoni Račić

DOSAD KUHALI SAMO NA MONTI Učenicima razredne nastave nudit će se i topli obroci