Ana Konjuh najbolja na Prvenstvu Njemačke

Konjuh 3

Mlada dubrovačka tenisačica Ana Konjuh pobjednica je Međunarodnog prvenstva Njemačke, turnira prve kategorije održanog u Offenbachu.

Konjuh je kao deveta nositeljica turnir osvojila suvereno, s pet pobjeda bez izgubljenog seta.

U prvom kolu bila je slobodna, u drugom kolu je svladala 15-godišnju kvalifikanticu iz Australije Isabelle Wallace (6:2, 6:3), a u trećem kolu bila je bolja od slovenske kvalifikantice, 16-godišnje Maše Marc (6:3, 6:0). U četvrtfinalu pobjedila je prvu nositeljicu turnira, 17-godišnju Paragvajku Montserrat Gonzalez Benitez, rezultatom 6:3, 7:5.

Konjuh je u polufinalu svladala 16-godišnju rumunjsku tenisačicu, četvrtu nositeljicu turnira, Ilku Csoregi (6:1, 6:2), a u finalu 16-godišnju Hrvaticu Adrijanu Lekaj (6:0, 6:4).

Nakon osvajanja već petog turnira ove sezone, 14-godišnja Ana Konjuh trebala bi napredovati na juniorskoj ATP listi, na kojoj trenutno drži 40. mjesto.