Humanitarna organizacija koja gotovo dva desetljeća podržava obrazovanje i ekonomsko osnaživanje žena u nerazvijenim zemljama Women’s Bank Dubrovnik, ove subote u 11:30 u hotelu Lapad organizira poseban Cultural Brunch koji je posvećen njihovom 18. rođendanu.
Ovaj kulturni susret okuplja zaljubljenike u knjige, umjetnost i dobrotvorni rad, a događaj će svečano otvoriti veleposlanik Finske u Hrvatskoj, Kalle Kankaanpää, kojem je ovo posljednji posjet Dubrovniku u svojstvu veleposlanika, budući da mu uskoro završava četverogodišnja diplomatska dužnost u Hrvatskoj. Tijekom svog mandata ostvario je snažnu povezanost s Gradom i podržavao brojne inicijative koje povezuju Finsku i Dubrovnik, posebno one s humanitarnim i kulturnim predznakom, čime ovaj događaj ima dodatno emotivno značenje. Uz njega, prigodnim riječima obratit će se i počasni konzul Finske u Dubrovniku Hrvoje Brbora te predstavnici Grada Dubrovnika.
U programu brunch susreta sudjeluju i dvije iznimne umjetnice, koje svojim radom spajaju književnost, vizualnu umjetnost i žensku perspektivu. Laura Lähteenmäki, poznata finska autorica, predstavit će svoj književni rad i najnoviji roman ‘Marian kirja’, koji donosi fikcionalizirani glas supruge Eliasa Lönnrota – sakupljača narodnih pjesama i autora finskog nacionalnog epa Kalevala. Kroz ovaj roman autorica progovara o ženama koje je povijest često ostavila u sjeni.
Na brunchu će biti i Klara Knego, akademska slikarica iz Dubrovnika, vodit će opuštenu i inspirativnu radionicu akrilnog slikanja s motivima Dubrovnika, otvorenu svima – bez obzira na prethodno slikarsko iskustvo. Dovoljna je samo želja za stvaranjem i malo kreativnosti!
Ulaznica od 20 eura uključuje brunch, kulturni program i donaciju za rad Women’s Banka. Zbog ograničenog broja mjesta, preostalo je još samo nekoliko ulaznica, a rezervacije se primaju putem e-maila: dubrovnik@naistenpankki.fi.