Udruga eDUreh sinoć je u velikoj dvorani Studentskog centra Dubrovnik održala prigodna predavanja povodom Međunarodnog mjeseca svjesnosti o potpomognutoj komunikaciji. Ovaj događaj okupio je renomirane stručnjake iz područja edukacijske rehabilitacije koji djeluju na području Dubrovnika.
Predsjednica Udruge, Ana Radišić iz kabineta CognitA, otvorila je večer predstavljanjem misije, vizije i ciljeva strukovne udruge, pozivajući prisutne stručnjake da se aktivno uključe u podržavanje razvoja edukacijsko-rehabilitacijske struke te međusustavnog umrežavanja.
Tihana Modrić iz Dječjeg vrtića Pčelica uvela je okupljene u temu potpomognute komunikacije, objašnjavajući njene aspekte, razlike i važnost za djecu s razvojnim teškoćama i osobe s invaliditetom. Istaknula je i značaj Povelje o pravima na komunikaciju.
Nakon Tihane, Alma Džanović Mateljan iz Kabineta Korak i logopedkinja Zorana Dedić iz Opće bolnice Dubrovnik nastavile su sa zanimljivim izlaganjima, pružajući konkretne primjere i video-isječke iz prakse kako bi dodatno osvijetlile način na koji potpomognuta komunikacija pomaže obiteljima i stručnjacima.
Barbara Hajdić iz Dječjeg vrtića Dubrovnik završila je večer izlaganjem koje je uključivalo konkretne primjere iz vrtićkog sustava, prikazujući proces uvođenja i korištenja potpomognute komunikacije i njenu važnost za krajnje korisnike.
Udruga eDUreh zahvaljuje gostu predavaču Zorani Dedić, Marku Potrebici na gostoprimstvu i ustupanju prostora, kao i LTM studiju i obitelji Miletić na dokumentiranju ovog važnog događaja. Posebna zahvala upućena je svima koji su prisustvovali i podržali edukacijske rehabilitatore Dubrovačko-neretvanske županije u njihovim nastojanjima da približe javnosti značaj ove struke.