Županija

U Srebrenom postavljen lifter za osobe s invaliditetom

srebreno lifter

Općina Župa dubrovačka i ove godine početkom sezone kupanja nastavlja s uvođenjem sadržaja posebno namijenjenog osobama s invaliditetom i osobama sa smanjenom pokretljivosti. Na mjestu kao i prethodnih godina, na prvom mulu u Srebrenom prošlog tjedna postavljen je lifter za osobe s invaliditetom, koji im omogućava lakši i samostalniji ulazak u more, a put do liftera je prohodan za kolica.

U neposrednoj blizini, za osobe s visokim stupnjem invaliditeta osiguran je i parking koji im omogućuje što bliži prilaz plaži.

-Briga o potrebama osoba s invaliditetom i smanjene pokretljivosti jedan je od ključnih prioriteta Općine Župa dubrovačka i prilikom svakog projektiranja i adaptacije vodi se računa kako bi im olakšali mobilnost i povećali dostupnost svih sadržaja te u konačnici i samu kvalitetu života u našoj Općini – navode iz župske općine.

Pročitajte još

Dubrovačko-neretvanska županija u kolovozu privukla više turista nego lani, evo koliko

Dulist

Dubrovačka regija i dalje u crvenom – vrijeme je izuzetno opasno!

Dulist

Općina Konavle podiže ‘kredit’ od 16 milijuna eura za izgradnju nečega veoma korisnog!

Dulist