Aktualno

U LISTOPADU U županiji porast broja gostiju s Dalekog istoka

spica stradun 22

Prema podacima sustava eVisitor tijekom listopada 2023. godine na području Dubrovačko-neretvanske županije ostvareno je 161.880 dolazaka i 520.359 noćenja što je 24 posto više dolazaka, a 14 posto više noćenja u usporedbi s listopadom 2022. godine.

Najveći broj noćenja ostvarili su gosti iz Ujedinjene Kraljevine, SAD-a, Njemačke. Hrvatske i Francuske.

U listopadu je zabilježen značajniji porast gostiju s područja Dalekog istoka (Kine, Tajvana, Japana, Koreje), Australije (+80 posto), Francuske (+39 posto), Kanade (+35 posto), SAD-a (+31 posto).

Prema vrsti smještaja najviše je noćenja ostvareno u hotelima 316.486 te u objektima u domaćinstvu 132.338 noćenja.

Od početka godine do kraja listopada ostvareno je 1.993.187 dolazaka i 8.230.983 noćenja što je u odnosu na isti period prošle godine 18 posto više dolazaka, a 7 posto više noćenja.

Prema podacima sustava eVisitor trenutno na području naše županije boravi preko 7.000 gostiju.

Foto Ilustracija

Pročitajte još

Zbog COVID-a u bolnici obvezno nošenje maski, posjete još dopuštene

Dulist

FOTOGRAFIRAJ I PRIJAVI Župa dubrovačka uvela novi obrazac za prijavu komunalnih problema

Dulist

NAKON 50 GODINA Smrtonosni insekt vratio se u Hrvatsku, ubod prvo izaziva alergiju, zatim nastupa smrt!

Dulist