‘TREBIŠNJICA KUP 2023.’ Osamnaest medalja za Plivački klub Jug!

TREBISNJICA KUP 2023. Osamnaest medalja za Plivacki klub Jug

Prvi međunarodni plivački miting ‘Trebišnjica kup 2023.’ održan je u subotu, 24. lipnja, na kojem su nastupili kadeti i mlađi juniori Plivačkog kluba Jug. Natjecanje je okupilo 430 plivača iz 30 klubova. Plivački klub Jug nastupio je sa šest članova i osvojio 18 medalja od kojih je 13 zlatnih, 4 srebrnih i jedna brončana!

Plivači PK Juga bili su među najuspješnijima u svojim kategorijama, a osvajači medalja su: Lara Šurković, Maja Perak, Bruno Tošović, Lukša Pavić, Petra Smokvina i Ivana Puljić. Jugaši su nastupili pod vodstvom trenera Nikole Bogdanovića.

Lara Šurković osvojila je tri zlata u C kategoriji, na 110 delfin, 100 prsno i 50 delfin. Maja Perak se okitila s tri zlatne medalje u C kategoriji, na 100 slobodno, 400 slobodno i 50 slobodno. Bruno Tošović osvojio je dva zlata u C kategoriji, na 100 delfin i 100 leđno, kao i srebro na 50 slobodno.

Lukša Pavić okitio se s dvije zlatne medalje u D kategoriji na 400 slobodno i 50 slobodno, kao i srebrnom medaljom na 50 prsno. Petra Smokvina je osvojila dva zlata u D kategoriji, na 100 slobodno i 50 slobodno, kao i srebro na 100 leđno. Ivana Puljić se okitila sa zlatnom medaljom na 400 slobodno, srebrnom na 100 slobodno i brončanom na 50 slobodno u D kategoriji.