Tomić 11 koševa i 15 skokova u pobjedi Hrvatske

kosarka reprezentacija125

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je treću uzastopnu pobjdu na Europskom prvenstvu u Sloveniji.

U 4. kolu skupine C naši su košarkaši u uzavreloj atmsferi sportske dvorane u Celju pred pet tisuća domaćih navijača svladali favoriziranu Sloveniju sa 76:74 nakon produžetaka.

Prvo ime utakmice opet je bio Bojan Bogdanović koji je za 42 minute postigao 24 koša uz 7m skokova i asistenciju. Dobro ga je pratio i naš Ante Tomić, koji je za 30 minuta zabio 11 koševa (loš šut za dva 3-11, penali 5-9), ali i 15 skokova te 3 asistencije. Ukić je dodao 10, a Rudež i Žorić po 8. Drugi Dubrovčanin u hrvatskom sastavu, Lukša Andrić, protiv Slovenije nije ulazio u igru. Kod Slovenaca bolji od ostalih bili su braća Dragić (23 i 11 koševa) te Lorbek sa 16 koševa.

Vrijedi dodati kako je ovo bila prva pobjeda nad našim sjevernim susjedima još od Eurobasketa 1995. godine u Ateni.

Za prolazak u drugi krug Hrvatska mora u ponedjeljak u 17.45 pobijediti Češku.