Crna kronika

TJEDAN U PROMETU Četiri osobe teže ozlijeđene u prometnim nesrećama

Policija Ilustracija More 4

U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježeno je 13 prometnih nesreća s ozlijeđenim osobama u kojima su četiri osobe teže, a 17 ih je lakše ozlijeđeno. S materijalnom štetom zabilježeno je sedam prometnih nesreća.

Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 752 represivne mjere od kojih izdvajamo mjere poduzete prema osobama, počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća tzv. ‘četiri ubojice u prometu’ te je tako 389 osoba sankcionirano zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 57 mjera poduzeto je prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, 17 osoba prekršajno je sankcionirano zbog vožnje u alkoholiziranom stanju, a 17 osoba je sankcionirano zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje.

-Od ostalih prekršaja izdvajamo 35 mjera poduzetih zbog nepropisnog pretjecanja i 25 mjera poduzetih zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja – ističu iz policije.

Pročitajte još

TJEDNO IZVJEŠĆE ZA PROMET Devet prometnih nesreća sa osam teže ozljeđenih osoba

Dulist

VOZIO SA SKORO TRI PROMILA Oduzeta mu vozačka dozvola i kažnjen sa 1.610 eura

Dulist

ODBIO TESTIRANJE NA DROGE Kod vozača na Mljetu pronađena marihuana

Dulist