Politika

Šuica, Kisić, Bulić, Obuljen ili Kačić?

HDZv

HDZ je na krajnjem jugu krenuo s telefonskim anketiranjem Dubrovčana kako bi se iskristaliziralo ime budućeg kandidata za gradonačelnika ili gradonačelnicu Dubrovnika.

Anketa je pokrenuta prije dva dana, i ono što je zanimljivo anketno pitanje sadrži čak pet imena. Manje više očekivano jedno je bivše gradonačelnice Dubravke Šuice, i predsjednice dubrovačkog HDZ-a. Na popisu je i Antun Kisić, gradski vijećnik, osoba koja je u više navrata istaknula kako se ne želi prihvatiti kandidature i eventualne gradonačelničke funkcije.

No, zanimljivo je kako su se u izboru pojavila i neka nova imena. Riječ je o Niku Buliću, Davorku Obuljenu, ali i nestranačkom Anti Kačiću.

O Niku Bulić, bivšem direktor Hrvatske turističke zajednice posljednjih se dana sve glasnije može čuti kako je vrlo izgledni kandidat za župana HDZ-a. 

Mladi turistički manager Davorko Obuljen, dugogodišnji član HDZ-a, već je gotovo 8 godina na čelu jedine dubrovačke neprivatizirane hotelske tvrtke Maestrali.

I na kraju, bivši član HDZ-a, i bivši predsjednik Općinskog suda Dubrovnik, danas odvjetnik sa privatnom praksom Ante Kačić, doznajemo, nema ambiciju postati HDZ-ov kandidat za gradonačelnika.

Bit će zanimljivo pričekati rezultate HDZ-ovog istraživanja, ali i doznati hoće li i u ovaj stranci biti iznenađenja, kao što je bio slučaj s SDP-om, koji je upravo nakon rezultata anketnog istraživanja Nika Šalju promovirao kao kandidat za gradonačelnika te stranke.
 
 

Pročitajte još

Ivo Sanader redovno će se morati javljati policiji do isteka zatvorske kazne

Dulist

SRĐEVCI O PRIJETNJI SA SRĐA Žurna sanacija — evo, samo što nije! Tko će biti odgovoran ako dođe do nove tragedije?

Dulist

ŽUPKA ODGOVARA HDZ-U Župljani su nam dali povjerenje jer žele stručnost, poštenje i konkretan rad

Dulist