STOLNI TENIS Tko je bio najbolji na zadnjem ovogodišnjem turniru?

46 KOLO 09 11.12. 17.12.2023 84

U 9. kolu 46. Prvenstva Dubrovnika u stolnom tenisu 2023/24 postignuti su sljedeći rezultati:

Utakmica između ekipa Montovjerna i Nobody nije odigrana jer je ekipa Nobody odustala od takmičenja u ovom prvenstvu stoga je ekipa Montovjerna kolor dobila utakmicu bez igre 7:0.

Ekipa Srđ pobijedila je ekipu Konavljanin rezultatom 6 : 1. Najbolji igrač susreta bio je Milan Rezo (Srđ) koji je svojoj ekipi donio 2 pojedinačne pobjede a igračima protivničke ekipe nije prepustio niti jedan set. U pobjedničkoj ekipi, pored dvije pobjede igrača utakmice, Siniša Desnica ostvario je dvije pojedinačne pobjede bez izgubljenog seta ali uz nešto slabiji omjer dobivenih poena dok je Davor Barbarić ostvario jednu pojedinačnu pobjedu. Pobjedu u paru za pobjedničku ekipu donijeli su Siniša Desnica i Milan Rezo. U poraženoj ekipi, Antonio Maslać je ostvario jednu pojedinačnu pobjedu.

Ekipa Lapad kolor pobijedila je ekipu Aragosa travel rezultatom 5 : 2. Najbolji igrač susreta bio je Šimun Lukačević (Lapad kolor) koji je svojoj ekipi donio 2 pojedinačne pobjede a igračima protivničke ekipe prepustio je tri seta. Franko Torić ostvario je dvije pojedinačne pobjede ali uz četiri izgubljena seta dok je Luka Kulaš ostvario jednu pojedinačnu pobjedu. Pobjedu u paru za ekipu Aragosa travel donijeli su Drago Kasač i Robert Kralj. Goran Raspopović je ostvario jednu pojedinačnu pobjedu.

Ekipa Marinkolor pobijedila je ekipu Ujedinjeno Konavle rezultatom 7 : 0. Najbolji igrač susreta bio je Marijo Obrovac (Marinkolor) koji je svojoj ekipi donio 2 pojedinačne pobjede a igračima protivničke ekipe nije prepustio niti jedan set. U pobjedničkoj ekipi, pored dvije pobjede igrača utakmice, Joško Martinović i Marko Venier ostvarili su isto tako dvije pojedinačne pobjede bez izgubljenog seta ali uz nešto slabiji omjer dobivenih poena. Pobjedu u paru za pobjedničku ekipu donijeli su Josip Martinović i Marko Venier.

Ekipa Soul caffe pobijedila je ekipu M3D rezultatom 4 : 3. Najbolji igrač susreta bio je Milo Stražičić (Soul caffe) koji je svojoj ekipi donio 2 pojedinačne pobjede a igračima protivničke ekipe nije prepustio niti jedan set. U pobjedničkoj ekipi pored dvije pobjede igrača utakmice, Ivo Šarić ostvario je jednu pojedinačnu pobjedu. Pobjedu u paru za pobjedničku ekipu donijeli su Milo Stražičić i Ivo Šarić. U poraženoj ekipi, Damir Parmać ostvario je dvije pojedinačne pobjede uz jedan izgubljeni set dok je Maro Šimunović ostvario jednu pojedinačnu pobjedu.

Nakon 9. kola na prva tri mjesta nalaze se ekipe Marinkolor s osvojenih 18, Soul caffe s osvojenih 16 i Lapad kolor s osvojenih 15 bodova.

Prvak jesenskog dijela 46. Prvenstva Dubrovnika u stolnom tenisu je ekipa Marinkolor, koja je u svih 9 kola ostvarila pobjedu uz respektabilnih 88,9% dobivenih partija, 85% dobivenih setova i 66% dobivenih poena.

Najbolji pojedinci nakon 9. kola su Marko Venier (Marinkolor), Joško Martinović (Marinkolor) i Marijo Obrovac (Marinkolor).

Marko Venier je odigrao svih 18 partija, sve ih je dobio uz 96,4% dobivenih setova i 70% dobivenih poena.

Najbolji parovi nakon 9. kola su Damir Gleđ / Dario Petković (Montovjerna), Josip Martinović / Marko Venier (Marinkolor) i Pavle Radonić / Milo Stražičić (Soul caffe).

Damir Gleđ i Dario Petković igrali su u paru 8 partija pri čemu su 6 dobili uz 67,8% dobivenih setova i 58% dobivenih poena.

Najbolji parovi po ekipama nakon 9. kola su Montovjerna, Aragosa travel i Srđ.