AktualnoCrna kronika

STANJE NA POŽARIŠTIMA Javlja Hrvatska vatrogasna zajednica

Pozar Tucepi Podgora foto Ivan Huljev 3

Uz aktivne požare na području Skradina i Tučepa s kojima se vatrogasci bore od jučer, u popodnevnim satima su izbili požari na području Marina – Vrsine (Splitsko-dalmatinska županija) i kod Pakoštana (Zadarska županija), javljaju iz Hrvatske vatrogasne zajednice.

Požar na području Radašinovci-Pakoštane, koji je izbio u popodnevnim satima, još je aktivan. Kako se radi o teško pristupačnom terenu, vatrogasci nadziru područje i sprečavaju širenje požara prema objektima.

– Cijelo vrijeme aktivno odbijamo požar od obližnjih naselja i objekti nisu ugroženi. Na požaru je angažirano 49 vatrogasaca s 19 vozila iz VZŽ Zadarske koji će ostati na terenu cijelu noć – rekao je zapovjednik VZŽ Zadarske Matej Rudić.

Požar na području Marina – Vrsine gase vatrogasci šireg trogirskog područja i okolnih operativnih područja Vatrogasne zajednice Splitsko-dalmatinske županije. Iz zraka su do noći djelovali po jedan Canadair i Airtractor. Naselja nisu ugrožena.

I dalje su aktivni veliki požari kod Skradina i Tučepa. Nepovoljan vjetar kao i velika površina doveli su do ponovne aktivacije oba požarišta.

– Na obje lokacije spremamo se na obranu objekata, posebno na području Podgore. Uz lokalne vatrogasce koji su već raspoređeni, spremni smo uvesti i nove snage, oko 150 vatrogasaca koje dolaze iz kontinentalnih županija. Čeka nas duga noć, ali sam siguran da će vatrogasci napraviti sve što im je u moći kako bi pomogli stanovništvu i obranili naselja – rekao je glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković.

Prema zapovijedi glavnog vatrogasnog zapovjednika na požarišta u Dalmaciju su upućene izvanredne vatrogasne dislokacije iz Osječko-baranjske, Ličko-senjske, Koprivničko-križevačke, Zagrebačke, Krapinsko-zagorske i Sisačko-moslavačke županije. Na terenu su također vatrogasci iz Grada Zagreba i Karlovačke županije. Na ispomoć kolegama u Splitsko-dalmatinskoj županiji krenuli su i pripadnici Intervencijske vatrogasne postrojbe Dubrovnik Hrvatske vatrogasne zajednice.

Foto: HVZ/Ivan Huljev

Pročitajte još

Na maturi palo 500 učenika manje nego lani, ali jedan predmet nije prošlo njih čak 70 posto!

Dulist

Zračna luka Ruđera Boškovića nabavlja košulje vrijedne 100 tisuća eura

Dulist

KIŠA CIJELU NOĆ Dubrovnik u crvenom, očekuje se i olujno jugo, poplave, grmljavine

Dulist