Na spektakularan način završila je karijera jednog od najvećih svjetskih vaterpolskih majstora, 39-godišnjeg Felipea Perronea Rocchu. Filipe je Dubrovčanima poznat kao jedan od legendi Juga. Posljednju utakmicu odigrao je kao član Španjolske, u finalu Svjetskog prvenstva u Singapuru, gdje su Španjolci s 15:13 svladali Mađarsku i osvojili svoje četvrto zlato u povijesti. Za Perronea, koji se na taj način oprostio od vrhunskog sporta, to je bilo drugo zlato sa Španjolskom na svjetskim prvenstvima, uz ukupno šest medalja na ovom najvišem natjecanju.
Perrone je u dubrovačkom klubu nastupao od 2015. do 2017. godine, osvojivši s Jugašima sva četiri trofeja – Ligu prvaka, Prvenstvo Hrvatske, Kup Hrvatske i Regionalnu ligu. Iako je igrao i za velike europske klubove poput Barcelone, Barcelonete, Savone i Pro Recca, Dubrovnik mu je i danas u srcu, jer ipak smo ga mi Hrvati uzeli pod svoje.
Za kraj karijere, Felipe je u Singapuru postavio jedinstveni svjetski rekord – postao je prvi vaterpolist koji je nastupio na čak 13 svjetskih prvenstava. Malo je sportaša, bez obzira na disciplinu, koji mogu pohvaliti toliku prisutnost na najvećim svjetskim natjecanjima. Finale u Singapuru bilo je njegov veličanstveni oproštaj.
Rođen u Rio de Janeiru, Perrone je imao impresivnu karijeru u Brazilu i Španjolskoj, ali naravno mnogima je najpoznatiji kao član španjolske reprezentacije. Na europskim prvenstvima ima jedno zlato i to baš prošle godine, kada se Euro igrao u Dubrovniku i Zagrebu. Tada su u finalu savladali našu reprezentaciju.
Za dubrovačku publiku definitivno je ostavio neizbrisiv trag kao jedan od onih koji su svjetski vaterpolo učinili još ljepšim, a Jug ponosnim.
Svjetsko prvenstvo u Singapuru donijelo je Španjolskoj izjednačenje s Mađarskom i Italijom po broju osvojenih naslova (četiri), dok je Hrvatska i dalje na tri. No, za Felipea Perronea ovo zlato vrijedi kao kruna čitave bogate karijere – oproštaj uz najveću moguću nagradu i poštovanje svih ljubitelja vaterpola.