Sport

RIO 2016. Carla Suarez svladala Anu Konjuh u dva seta

konjuh istanbul01

Deveta nositeljica olimpijskog turnira Carla Suarez Navarro svladala je Anu Konjuh u susretu drugog kola i tako hrvatski tenis u Riju ostavila samo na Marinu Čiliću u muškom singlu.
Dobar otpor pružila je Ana Konjuh 12. igračici svijeta Carli Suarez Navarro, ali ne dovoljno dobar da bi uzela barem set u susretu drugog kola olimpijskog turnira.
Konjuh je imala priliku u prvom setu u kojem je stigla i do set lopte, no u konačnici je izgubila set u 13. igri te nije uspjela nadoknaditi veliki zaostatak u drugom setu.
U prvom setu hrvatska tenisačica imala je dosta problema na svojem servisu, praktički svaki servis gem bio je vrlo težak i morala se boriti s break loptama, ali ipak je uspjela dva puta nadoknaditi break zaostatka i onda kod 6:5 doći do 30:40 i set lopte.
Španjolka se izvukla i izborila tie-break gdje je zaostajala 4:3 prije nego je uslijedila serija 4:1 za osvajanje prvog seta.
U drugi set Konjuh je ušla loše, brzo se našla u zaostatku 4:0 da bi uspjela vratiti jedan izgubljeni servis i nadu da bi se mogla vratiti u meč. međutim Suarez Navarro nije dopustila potpuni povratak i sa 7:6(5), 6:3 prošla je u treće kolo.
Konjuh je u svojem prvom nastupu na Olimpijskim igrama uspjela proći jedno kolo, odigrala je solidno protiv znatno bolje rangirane igračice, ali za iznenađenje nije imala snage, piše hrsport.net.

Pročitajte još

SPORTSKI VIKEND JE PRED NAMA Du Motion okuplja preko 2.800 trkača iz 50 zemalja!

Dulist

TOMO 2025 Rezultati prvog dana natjecanja

Dulist

FOTOGALERIJA Počeo je TOMO 2025., više od tisuću natjecatelja bori se za naslov!

Dulist