PRIJE 13 GODINA IZABRAN PAPA FRANJO Katušić: „S radošću se toga prisjećam, to je nešto što ti se ureže u srce”

Jučer se navršilo točno 13 godina otkako je svijet prvi put upoznao Papu Franju. Toga se sinoć prisjetio i izrazio svoje osjećaje don Hrvoje Katušić:

– Imao sam sreću te večeri biti na Trgu sv. Petra. Sjećam se trenutka kada je na balkonu Bazilike sv. Petra prvi put progovorio jednostavnim riječima: ‘Draga braćo i sestre, dobra večer.’ Taj trenutak bio je pun topline i iskrenosti, nešto što se duboko ureže u srce.

Njegovo ime do tada mnogima nije bilo poznato, ali kada je objavio da uzima ime Franjo i pojavio se u jednostavnoj bijeloj reverendi, bilo je jasno kakav će biti smjer njegova pontifikata: jednostavnost, blizina siromašnima, mir i evanđeoska skromnost.

S radošću se večeras toga prisjećam i zahvaljujem Bogu za sve što smo primili po papi Franji – istaknuo je Katušić na svom Facebook profilu.

Papa Franjo od prvog dana svojeg pontifikata ističe važnost skromnosti, suosjećanja i brige za najslabije, a njegove riječi i djela i dalje inspiriraju milijune vjernika diljem svijeta.

Povezano

Dulist PROMO