Kultura

Predstavljanje restauriranog barjaka svetog Nikole

barjak

Barjak svetog Nikole iz župne crkve u Cavtatu kojeg je naslikao Vlaho Bukovac 1902. godine, je restauriran a predstavljanje će se održati u srijedu, 27. studenog u 18 sati u Kući Bukova

Barjak će svečano biti izložen u Kući Bukovac uz prigodno predavanje koje će održati Ada Vrtulek Gerić i Maja Vrtulek, više restauratorice – konzervatorice s Odsjeka za tekstil Restauratorskog odjela Ludbreg pri Hrvatskom restauratorskom zavodu.

-Na veliki nam je ponos povratak barjaka koji će u punom sjaju biti predstavljen domaćoj publici prvi put nakon 2016. godine, kad je u Ludbreg poslan na kompleksne restauratorske radove. Pozivamo sve zainteresirane da dođu pogledati barjak sv. Nikole te iz prve ruke saznaju kako su tekle faze njegove dugogodišnje restauracije – naglasili su iz Muzeja i galerija Konavala.

Pročitajte još

NOVA KNJIGA ‘Skroviti teatar’ Davora Mojaša u utorak u Lazaretima

Dulist

OSTALA JE JOŠ KOJA KARTA Dubrovačka publika ne propušta ‘Mara i Kata’ i ‘Ekvinocijo’

Dulist

U PREPUNOM DVORU Legendarni Ivo Pogorelić nastupio s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom

Dulist