Grad

Postavljaju se rukohvati u pet ulica u Gradu ukupne dužine 240 metara

1747228434

Upravni odjel za komunalne djelatnosti, promet, more i mjesnu samoupravu Grada Dubrovnika započeo je s radovima postavljanja rukohvata u povijesnoj jezgri. Prema dogovoru s Gradskim kotarom Grad s radovima se krenulo u Ulici svete Marije u kojoj su radovi završeni, a slijedeća na redu je ulica Od Sigurate.

Provedenim postupkom javne nabave za izvođača je odabrana tvrtka Građevinar Quelin, a radovi se izvode prema projektu tvrtke Studio Quasar od kolovoza 2024. godine na koji je ishođeno rješenje Konzervatorskog odjela u Dubrovniku.

Rukohvati će se postaviti u ukupnoj dužini od 240 metara i to u sljedećim ulicama: Petilovrijenci (Iznad Prijekog), Palmotićeva (iznad Prijekog), Od Sigurate (iznad ulice Prijeko – Mala – Plovani skalini), Svete Marije te na dijelu Ulice Celestina Medovića (spoj s ulicom Od Sigurate).

Podsjetimo, tijekom posljednjih osam godina rukohvati i zaštitne pješačke ograde postavljene su u preko 130 ulica na gradskom području. Kroz program pojačanog održavanja, samo je u 2024. godini postavljeno 3.5 kilometara rukohvata u preko 30 ulica, dok su za 2025. planirana dodatna 2.5 kilometra rukohvata u 24 ulice.

Pročitajte još

Znate li što turisti na Redditu pitaju o Dubrovniku? Gdje jesti jeftino, parkirati besplatno i što je sa zonom ograničenog prometa…?!

Dulist

Vedran Kosović o vandalizmu: Cilj nam je što prije kamen vratiti na mjesto!

Dulist

‘BACILI’ SMO ĐIR PO PLAŽAMA Situacija nešto bolja, ali Zakon se i dalje brutalno krši

Ivana Mijić Vulinović