U Gospinom polju u subotu 22. veljače u 19 sati ŽKK Ragusa dočekuje zagrebačku Trešnjevku 2009 u derbiju Premijer lige. Trešnjevka je trenutno prva na tablici (16 utakmica, 16 pobjeda), a Ragusin jedan poraz u prvom dijelu sezone zadala je upravo Trešnjevka (54:51).
Na društvenim mrežama kluba podijelili su par riječi trenerice Simone Šoda uoči subotnjeg derbija.
– Kada igraju prvoplasirana i drugoplasirana ekipa u prvenstvu, onda svakako ne treba dodatno naglašavati da se radi o velikom derbiju. Najiskrenije, mi se pripremamo za ovu utakmicu kao i za svakog drugog protivnika. Znamo da utakmica s Trešnjevkom može potencijalno donijeti startnu poziciju uoči doigravanja, ali prije svega želimo vidjeti gdje smo trenutno i na čemu trebamo još raditi u nastavku sezone – istaknula je Šode.
– Pozivam ovim putem sve ljubitelje košarke u Gradu da dođu podržati cure u što većem broju. Njihova podrška s tribina bi im sigurno bila dodatni vjetar u leđa – dodala je trenerica.