Plivač Juga Mario Šurković postigao novi mlađi juniorski rekord Hrvatske

mario surkovic

Na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine koje se od 29. srpnja do 1. kolovoza održava u zagrebačkim Sveticama, član PK Juga, Mario Šurković postigao je novi juniorski rekord Hrvatske.

200 metara mješovitim stilom otplivao je za 2:06.85, a prvog dana PH osim Marievog rekorda Jugaši su osvojili ukupno pet medalja. Mario je bio tri puta zlatni na 200 mješovito i to u konkurenciji mlađih juniora, juniora i mlađih seniora. Dvije medalje osvojio je Michel Brassard koji je bio brončani u disciplini 200 slobodno u kategorijama juniora i mlađih seniora. Nastupe u finalima zabilježilo je još četvero plivača. Jako blizu medalje s novim osobnim rekordom bio je Đivo Damić koji je na kraju zauzeo 4. mjesto u konkurenciji juniora i mlađih seniora u disciplini 1500 slobodno. U istoj disciplini u kategoriji mlađih seniora 5. je bio Đivo Matović. U B finalu utrke 50 delfin nastupila je juniorka Adriana Marinović, dok je u C finalu discipline 200 slobodno nastupila mlađa juniorka Katarina Nenadić. Također, u jutarnjem dijelu plivalo se finale mlađe juniorske utrke četiri puta 100 mješovito u kojoj su Jugaši zauzeli 6. mjesto u sastavu: Marko Baletin, Mario Šurković, Antonia Šurković i Katarina Nenadić.