Aktualno

PLATFORMA ‘HALO, INSPEKTORE’ NAJVLJUJE NOVI BOKJOT Od subote bojkot jednog lanca

stanje u butigama 21

Šef platforme Halo, inspektore Josip Kelemen rekao je da je anketa koju je ta platforma danas postavila o sljedećim koracima izazvala golem interes. Srušio se i server, javlja Index.

– Idemo opet sve. Od trgovačkih lanaca, pekarnica, usluga… Dakle sve. Cilj je pokazati da možemo manje trošiti. Dakle, opći bojkot u petak svih proizvoda i usluga – rekao je.

– Od subote do 14.2. imali bismo bojkot jednog trgovačkog lanca. Kojeg, odlučit će građani u anketi. U ponoć ćemo zatvoriti anketu i objaviti koji će biti prvi lanac u tjednom bojkotu. Pojednostavili smo. Svi će (lanci) doći na red, ali netko mora biti prvi – naveo je. Dodao je da je dosad u anketi glasalo više od 25.000 ljudi. Kaže da u bojkot idu ponovo Srbija, BiH i Sjeverna Makedonija te da se priključilo i Kosovo.

Trgovci očito nisu shvatili našu poruku

Dodaje da je Konzum digao cijene, jednom proizvodu i više od 60 posto, prije nego što je nedavno zaključao cijene.

– Trgovci očito nisu shvatili našu poruku – rekao je Kelemen.

– Doslovce nam lažu, uzimaju nam sve što mogu, novce koje smo teško zaradili – dodao je. Kaže da trgovci “zamagljuju” potrošače i, otkako je krenula priča s bojkotom, koriste ogroman novac za marketing kako bi potakli potražnju.

Na novinarsko pitanje tko vodi u anketi rekao je da je to Konzum te da su druge Plodine.

Podsjetimo, danas navečer završava tjedni bojkot triju trgovačkih lanaca, Lidla, Eurospina i dm-a te triju proizvoda – Coca Cole i drugih gaziranih pića, vode u bocama i deterdženta za posuđe.

Vlada je pak na prošlotjednoj sjednici donijela Odluku o izravnim mjerama kontrole cijena određenih proizvoda i kategorija proizvoda u trgovini na malo, kojom utvrđuje listu 70 proizvoda s ograničenim cijenama. Na taj način želi pomoći građanima u zaštiti od visokih cijena u trgovinama. Odluka na snagu stupa u petak, 7. veljače.

U međuvremenu, Ministarstvo gospodarstva danas je poslalo u javno savjetovanje prijedlog Zakona o iznimnim mjerama kontrole cijena proizvoda, kojima propisuje način na koji će trgovci izvješćivati o ograničenim cijenama, kao i oštre kazne ako će se kršiti odredbe tog zakona. Savjetovanje traje osam dana.

Pročitajte još

Ženska mreža Hrvatske oglasila se zbog incidenta s mažoretkinjom u Zagrebu – oštro osuđuju trenera i policiju

Dulist

OBAVIJEST IZ ELEKTROJUGA Provjerite tko će biti bez struje

Dulist

I PREMIJER SMATRA DA SU CIJENE NA OBALI PREVISOKE ‘Turistička ponuda ne smije postati luksuz samo za strane goste’

Dulist