Perrone ugasio nade Francuza

bv spanjolska francuska9 080124
Dubrovnik, Croatia, 080124. Water Polo facility Gruz. European Water Polo Championship 2024. Preliminary round, group A. Spain - France. Photo: European Aquatics / Bozidar Vukicevic / CROPIX

Posljednje kolo grupne faze Europskog prvenstva igra se danas u skupini A. Osim Hrvatske i Crne Gore, dvoboj su odigrale reprezentacije Španjolske i Francuske… Perrone je ugasio nade Francuza. Španjolska je pobijedila rezultatom 9:7.

Španjolci su vodili tijekom skoro cijelog susreta da bi ipak na kraju rutinski priveli utakmicu.

U zadnju četvrtinu Španjolci ulaze s 3 gola prednosti za 7:4. Francuzi se približavaju na svega jedan gol zaostatka početkom zadnje četvrtine, ali Perrone s jednom parabolom i pliskom izvana stavlja stvari na mjesto.

Za Španjolsku  golove su postigli: Munariz (1), Granados (3), Tahul (2), Perrone (3).

Za Francusku golove su postigli: Crosilat (2), Bouet (1), Khazs (1), Vanpeperstraete (1), Bodegas (1),

Suci: Colombo ITA i Putniković SRB

Delegati: Schwartz IZR i Stavropoulos GRE