Županija

OŠ Mokošica i Gimnazija Dubrovnik pobjednici natjecanja mladih Crvenog križa

crveni kriz natjecanje 3

Održano je 26. po redu natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa, koje se istovremeno provodilo u cijeloj Hrvatskoj. U Dubrovniku je natjecanje organizirano u Osnovnoj školi Ivana Gundulića, a najbolji su ove godine bile ekipe iz Osnovne škole Mokošica i Gimnazije Dubrovnik.

Natjecanje se odvijalo u dvije kategorije: pomladak (osnovne škole) i mladi (srednje škole), a sudionici su pokazali znanje iz humanih vrednota i prve pomoći te vještine pružanja prve pomoći.

U kategoriji osnovnih škola prvo mjesto osvojila je ekipa OŠ Mokošica, drugo OŠ Slano, a treće OŠ Mokošica 2. U kategoriji srednjih škola pobjednik je bila Gimnazija Dubrovnik, drugo mjesto zauzela je Medicinska škola Dubrovnik, a treće Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik.

Natjecatelje su na otvaranju pozdravili predsjednik Dubrovačkog Crvenog križa Živko Šimunović i ravnatelj Marko Grgurević, a podršku su pružili i mentori koji su pripremali ekipe.

Zahvale su upućene svim volonterima, članovima Kluba mladih GDCK Dubrovnik, sucima, liječnicima, medicinskim sestrama i članovima povjerenstva koji su doprinijeli uspješnoj organizaciji natjecanja.

Pobjedničke ekipe iz Osnovne škole Mokošica i Gimnazije Dubrovnik predstavljat će Dubrovnik na Međužupanijskom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa, koje će se održati sredinom travnja u Kaštelima.

Pročitajte još

OBAVIJEST ELEKTROJUGA Tko će idući tjedan biti bez struje?

Dulist

NIKOLA DOBROSLAVIĆ “Želim da uskrsne blagdane provedete u radosti, miru i zadovoljstvu sa svojim najmilijima”

Dulist

DHMZ upalio upozorenje gotovo za cijelu Hrvatsku, čeka nas još kiše i olujnih udara vjetra

Dulist