OLIMPIJSKE IGRE U PARIZU Stojković se bori za broncu, hrvatska rekorderka Kolak plasirala se u finale

hrvatski olimpijski odbor facebook sara kolak lena stojkovic anamaria govorcinovic martin dolenc elena vorobjeva

Hrvatski olimpijci vratili su se u domovinu te su dočekani u Zagrebu. Na dočeku su pozdravljeni Matija Marinić te braća Anton i Patrik Lončarić, Miran Maričić, Sandra Elkasević, Barbara Matić te Valent i Martin Sinković, a Donna Vekić javila se video pozivom jer se priprema za američku turneju.

U zadarskoj Zračnoj luci u Zemuniku predstavnici Hrvatskog olimpijskog odbora dočekali su Mihovila i Šimu Fantela, finaliste jedrenja u klasi 49er.

Ali nije za sve gotova borba u Parizu. Podsjetimo, Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u polufinale u napetoj utakmici svladavši reprezentaciju Španjolske s 10:8. U petak igraju protiv pobjednika susreta Italija – Mađarska.

Lena Stojković nije uspjela ući u finale olimpijskog turnira u taekwondou, a za broncu se bori večeras u 20 i 49.

Anamaria Govorčinović izborila je plasman u polufinale kajaka koje je na rasporedu u subotu s početkom u 10 i 30 sati.

Fantastična Sara Kolak, inače hrvatska rekorderka u bacanju koplja i olimpijska pobjednica u ovoj disciplini iz Rio de Janeira prije osam godina, je izborila plasman u finale bacanja koplja i to uz najbolji hitac sezone. Finale bacanja koplja na programu je u subotu od 19.40 sati.

Elena Vorobjeva osvojila je šesto mjesto u klasi ILCA 6, a u plovu za odličja bila je deveta.

Martin Dolenc u disciplini Formula Kite, odnosno daskanje sa zmajem, završio je nastup na 14. mjestu jer su u srijedu otkazani svi kvalifikacijski plovovi zbog nedovoljnog vjetra.

[VIDEO] ŠESTA MEDALJA ZA HRVATSKU! Odlična Lena Stojković osvojila broncu!

[FOTO] POČELO JE! Otvorena Divlja liga 2024.

BRAVO BARAKUDE! Hrvatska izbacila Španjolsku i plasirala se u polufinale Olimpijskih igara