NOVI PREPOZNATLJIV SUVENIR GRADA Floaties i rozeta među top 5 suvenira u Hrvatskoj!

Sunčane naočale Floaties i naušnice „Dubrovačka rozeta“ udruge Maritimo Recycling našle su se među pet najboljih hrvatskih suvenira. Osvojile su nagradu za kreativnost, inovativnost, razvoj i unapređenje turističke ponude destinacije koju dodjeljuju Turistička burza PUT i UHPA.

Ovim priznanjem pohvalili su se iz dubrovačke udruge, ističući kako se o suvenirima iz Dubrovnika godinama govori isto – da Grad nema autentičan, moderan i prepoznatljiv proizvod koji će gosti ponijeti kući kao uspomenu.

-Možda se to upravo počinje mijenjati – poručuju iz udruge.

Lokalne ideje, inspirirane dubrovačkom baštinom te usmjerene na održivost i funkcionalnost, smatraju, mogu postati novi standard turističke ponude.

– Dubrovnik možda upravo sada dobiva suvenir koji nije samo uspomena, nego i priča o Gradu – naglašavaju.

Dodaju i kako je njihova dva proizvoda za prestižnu nacionalnu godišnju nagradu „Simply the Best“ u kategoriji „Uporabni suvenir“ prijavila Turistička zajednica Grada Dubrovnika.

Svečana dodjela nagrada održat će se 14. travnja 2026. u Cresu, u sklopu otvorenja 26. Turističke burze PUT.

Povezano

Dulist PROMO